Praca zdalna

Praca tłumacza w internecie? Tak pozyskasz klientów!

Praca tłumacza to jeden z najciekawszych zawodów, ale nie zawsze łatwo w nim o wysoko płatne zlecenia. Z tym problemem mierzą się głównie początkujący tłumacze, ale również osoby z doświadczeniem miewają spore przestoje w pracy. Oczywiście, dotyczy to przede wszystkim najpopularniejszych języków, jak angielski czy niemiecki. Ale czy jedyną drogą jest tu poznanie nowego, bardziej poszukiwanego języka? Niekoniecznie – innym korzystnym wyjściem z sytuacji może być praca przez Internet jako tłumacz.

Do czego służy outsourcing?

Poszukując klientów w Sieci, tłumacz może zdecydować się na współpracę z istniejącymi biurami tłumaczeń online. Kolejną opcją jest też rejestracja na serwisach, które zrzeszają tłumaczy z całego świata. To pomysł, który ma pewną szansę na powodzenie, warto jednak pamiętać, że na serwisach tego typu istnieje już spora konkurencja. By wygrać z innymi wyścig o zlecenie, trzeba tu czasem wiele cierpliwości. Jak widać, praca online jako tłumacz ma także pewne wady.

Tłumacze mogą również samodzielnie poszukiwać klientów, w oparciu o stworzone przez siebie portfolio i stronę internetową. Będą przy tym przydatne pewne umiejętności marketingowe, a także strona www zgodna z zasadami SEO. Jednak osoby, które spędziły już nieco czasu na rynku internetowych tłumaczeń, polecają tę opcję jako najbardziej skuteczną. Bezpośredni kontakt z klientem to efektywny sposób na nawiązanie relacji, która z czasem przyniesie tłumaczowi kolejne zamówienia.

One thought on “Praca tłumacza w internecie? Tak pozyskasz klientów!

Dodaj komentarz